Blog, News

Miks ühtesid piinab nälg, kui teistel jääb kõike üle?

Ühest küljest suureneb maailmas ületarbimise trend – ostetakse kokku rohkem toitu ja asju kui vaja läheb. Teisest küljest töötavad paljud nii, et veri ninast väljas, ainult selleks, et kuidagimoodi endal ja oma lähedastel hing sees hoida. Lahendust aga ei paista kusagilt. Rikkuse ja vaesuse kääridest Eestis saad lähemalt lugeda näiteks värskest Maalehe loost. Midagi on selle kõige juures väga valesti – kas te ei arva? See ei tohiks olla nii ületamatult raske probleem. Meie Aarete Laekas usume, et ei olegi. Ja me kõik saame selle olukorra parandamiseks üht-teist ette võtta.

Eestis on ikka šokeerivalt palju peresid, kus saadakse hakkama õige vähese rahaga. Tihti on tegemist suurte perede ja üksikvanematega ja see on kurb. Väga kurb. Eriti, kui mõelda sellele, et meid – eestlasi – jääb nagunii aina vähemaks. Need summad, millest ära elatakse, tunduvad ausalt öeldes uskumatud, kuid ellu jääda ju kuidagi siiski tuleb. Ametlikult elab meie kaasmaalasi absoluutses vaesuses ligi 100 000. Samas vedeleb enamusel meist kodus nii mõndagi üleliigset, mis asjatult ruumi võtab.

MTÜ Aarete Laegas saigi loodud selleks, et ühendada inimesi. Et aidata neid, kel on parasjagu raske ja ka neid, kes on avastanud, et neil on asju, mida ise ei vajata, aga raisku lasta ka ei tahaks. Nende kasutust leidmise üle rõõmustavad ju kõik osapooled. Ja meie siin rõõmustame võimaluse üle kaasa aidata. 

Kui sinagi tahaksid aidata või kuluks abi sulle endale ära, siis võta julgelt meiega ühendust!