Blog, News

Mis kaalub üles materiaalsed väärtused?

Kolmapäeval oli meie jaoks vaata et veel imelisem talvepäev kui täna. Päike paistis, ma oli lõpuks talviselt valge ja meie suundusime suurema seltskonnaga Pärnumaale külla Halinga turvakodule ning toimetama külmkappi ühele toredale vanaprouale. Aga kõigest lähemalt…

Olime leppinud kokku toredate ajakirjanikega, et näitame neile lähemalt, mida me Aarete Laekas teeme ja miks – sest seda seletavad sõnadest paremini inimeste näod ja emotsioonid, kui neid raudselt aidata ja üllatada oleme suutnud. Ja seega läksime kõik koos abipakke ära viima.

Meie esimene peatus oligi Halinga turvakodu, kes on meid toetanud ja meisse uskunud algusest peale. Nendega teeme tegelikult kahepoolset koostööd. Meie viime neile selliseid asju, mida nemad vajavad ja saame vastu teisi, millest on vast kellelgi teisel rohkem kasu. Nimelt on Eestis päris palju inimesi, kes tahaksid aidata ja tihti tuuakse neile asju, mida nemad kahjuks kasutada ei saa. Selles turvakodus elavad pigem vanemad inimesed ja näiteks lasteasjad ning pidulikumad riided annavad nad kõik edasi meile. Samas on teisi inimesi, kellel neist asjadest ehk palju abi oleks ja need meie kätte toimetades ei lähe midagi raisku. 

Tore oli näha näost näkku neid südamlikke inimesi, kes on enda elu pühendanud väetimate aitamisele, kohtuda Halinga turvakodu elanikega ja saada veidi rohkem aimu sellest, kuidas seal elatakse ning mida üks hooldekodu endast täpsemalt kujutab. Sealsed inimesed on loonud keskkonna, milles valitsevad rõõmsad toonid ja meeleolu. Enne äraminekut tegi südame soojaks ühe kohaliku elaniku kutse tagasi tulla, mida ka kindlasti ka teeme. Ja olles üle andnud värsked abipakid täis mugavaid koduriideid, mitte libiseivaid jalanõusid nii toas kui õues kandmiseks ja muud sellist, saime vastu suurema koguse asju kui ise kaasa toonud olime:) Lisaks äärmiselt heale sisetundele, nähes tõelist rõõmu õigesti komplekteeritud abipakkide üle.

Järgmisena pidime minema Pärnusse tooma ära särava noore neiu poolt annetatud külmkappi (aitäh, Ketlin), et viia see ühele abi palunud vanemale prouale ja tema pojale, keda on tabanud üks saatuselöök teise järel ja kes on veetnud terve viimase aasta ilma külmikuta. Kuna külmkapi eelmine omanik Ketlin ei saanud ise kahjuks meile seda üle anda, siis tuli leida mingi muu lahendus. Ketlin usaldas meid lausa oma kodumaja uksekoodiga, nii et käisime ja võtsime ise meie jaoks valmis pandud külmiku ära. Ka meile meeldib mõelda, et inimesed on ilusad ja head ning on rõõm tõdeda, et oleme mõne tegutsemiskuuga juba sellise usaldusväärsuse saavutanud. Aitäh, veelkord!

Aitasime siis külmiku proua Ivi juurde kohale toimetada ja rääkisime kohvitassi taga veidi juttu. Saime taas veidi rohkem aimu sellest, kuidas meil endil elus vedanud on ja et meie tegevusest on reaalselt kellelegi abi. Ühtlasi leidsid kodu kohe paar Halingalt kaasa antud teekannu, sest just selles peres tunti neist puudust. Näete, neid oligi kellelgi vaja. Lahkusime Pärnust seekord soojade kallistuste, paljude tänusõnade ning pisikese kingitusega. Need ongi põhjused, miks me Aarete Laeka lõime, oma aega ja ka raha sinna panustame ja millegi materiaalselt ehk kasulikuma asemel heategevusega tegeleme. Tunne, et oled saanud kedagi aidata, kaalub lihtsalt kõige materiaalse üles.

Kui ka sina tahad ühel või teisel viisil Aarete Laeka tegemistes kaasa lüüa, asju annetada, vabatahtlikuks tulla, transpordi osas vahel aidata või kaalud ise abi küsimist, siis võta julgelt ühendust. Meie telefonile 51 00 185 võid helistada igal ajal. Samuti võid meile kirjutada, meiega kodulehe kaudu ühendust võtta või meid Facebookist üles otsida. Meie toetuspood ja sorteerimiskeskus on avatud aadressil Videviku 31, Tallinn iga päev. Olete külla oodatud!