Mis on toimunud Aarete Laekaga eriolukorra ajal?

Eriolukord kogu Eestis ja terves maailmaski on olnud keeruline aeg enamike inimeste ning ettevõtete jaoks, nii ka heategevusorganisatsiooni Aarete Laegas MTÜ jaoks.

Kuigi olukord tundus üsna lootusetu, sest meie peamine sissetulekuallikas (heategevuspood) tuli ajutiselt sulgeda, ei olnud me valmis alla andma. Peale esimest ehmatust võtsime vastu otsuse edasi liikuda, et olla olemas kõikide abivajajate jaoks, kes nii tavaelus kui ka kriisiolukorras Aarete Laegast vajanud on.

Enamik meie meeskonnast ja tublidest vabatahtlikest jäid riskide vähendamiseks kodudesse ning käisime Aarete Laekas toimetamas erigraafiku alusel. Püüdsime vältida otsekontakte, et hoida nii omasid inimesi kui ka teisi, kes Aarete Laekaga kokku puutuvad, eriti riskirühma kuuluvaid inimesi. Kõik on aarded, keda tuleb väärtustada!
Tänu heade inimeste pisikestele annetustele oli meil võimalik teele panna ka jätkuvalt abipakke. Saatsime sel ajal toetust rohkem kui 30-le inimesele ja varjupaiga loomadelegi.

Tegime Aarete Laeka heategevuspoes privaatseid ostlemisi
Kuna oli huvilisi, kes soovisid Aarete Laegast läbi heategevuspoe ostude toetada ja ka abivajajaid, kes tahtsid tulla kohapeale asju valima-proovima, hakkasime aprillikuus korraldama niiöelda privaatseid ostupäevi. Kindlatel päevadel ja aegadel võtsime vastu külalisi maksimaalselt kahekaupa ning seda vaid eelbroneerimisega, et kindlustada meie 250m2 ruumis võimalikult vähene kontakt. Ohutusnõuetena olid kasutusel kindad, maskid ja desinfitseerimisvahendidki.

Teostasime idee luua Aarete Laekale heategevuslik e-pood
2018. aastal esitas Aarete Laegas KÜSKi vabaühenduste majandusliku elujõulisuse arenguhüppe taotlusvooru projekti nimega “Heategevusorganisatsiooni Aarete Laegas arenguhüpe”, millele anti ka meie rõõmuks toetus. Selle raames sai uue kodulehega välja ehitatud lahendus e-poele. Kuni siiani polnud meil piisavalt vabu inimesi, ajalist ressurssi ja ruumi, et see projekti osa lõpuni teha. Nüüd aga tekkis ootamatult kõik vajalik ning saime valmis ka viimase pingutuse. Heategevusliku e-poega oleme liikunud lähemale ka kõikidele nendele toetajatele, kes on soovinud Aarete Laeka heategevuspoodi Tallinnast kaugemale. Lisaks on sellega võimalik muuta tugevamaks Aarete Laeka finantsiline pool, mis on väga oluline organisatsiooni arenguks.
Meie e-poodi saab külastada SIIN

Tegime suured ümberkorraldused Aarete Laeka ruumides
Aarete Laegas toimetab Tallinna linnale kuuluvates üüriruumides, mis asuvad Põhja-Tallinnas. Need on olnud meie kasutuses nüüdseks üle 5 aasta. Selle aja jooksul on heategevuspood, sorteerimiskeskus, ladu, käsitöötuba ja abiruumid välja kujunenud töö käigus. Vaatasime ruumidele selge pilguga otsa ja tegime korrektuurid, et sorteerimine ja ladustamine sujuks veelgi paremini ning abipakid saaksid kiiremini kokku. Tekitasime just avatud heategevuslikule e-poele oma laoruumi ja kolisime sorteerimise ning üldlao kokku, et luua juurde uus heategevuspoe osakond, mille avame 8.juunil. See saab olema väike leiulaegas käsitöö- ja taaskasutussõpradele.

Keeruline olukord ja võitlus ellujäämise nimel veel pisikese organisatsiooni jaoks kestavad, aga meil on väga palju põhjust, et olla südamest tänulikud oma vabatahtlikele, annetajatele, klientidele, kes on meid leidnud privaatostlemistelt või heategevuslikust e-poest ja kõikidele teistele, kes on hoidnud pöidlaid ning Aarete Laekasse uskunud. Samuti oleme tänulikud oma koostööpartneritele ja Tallinna Linnavalitsusele, kes üürimaksed paariks kuuks peatas, et saaksime ennast koguda.

Endiselt lootusrikkalt ja mitte alla andes paremuse poole!