Blog

Tallinna Lastehaiglale koguti mitu tuhat mänguasja

Lõppes kampaania “Uuele ringile!”, mille raames aitasid Itella SmartPOST ja Aarete Laegas koguda Tallinna Lastehaiglas ravil viibivatele lastele kasutatud, kuid korralikke mänguasju. Kokku saadeti ettevõtmise käigus lastele enam kui 500 pakiga mitu tuhat mänguasja.

Kampaaniaga tulid kaasa ka mitmed ettevõtted, näiteks kinkis Taibula Tallinna Lastehaiglale suure hulga erinevaid lelusid ning Toys.ee liumäe ja kiikhobuse. Eesti Kabeliit pani enda poolt välja mitu pestavat kabelauda. Itella SmartPOST, Aarete Laegas ja Tallinna Lastehaigla tänavad kõiki kampaania raames paki saatnud inimesi.

Lenna kampaania lõpetamisel Tallinna Lastehaiglas musitseerimas

Lenna kampaania lõpetamisel Tallinna Lastehaiglas musitseerimas

MTÜ Aarete Laegas asutaja Kadri Britt Põldre kinnitas, et saadetud asjad on korralikud ja leiavad laste näol tänulikud kasutajad. “Ükski laps pikast haiglasolekust ei unista, mõnikord on see aga lihtsalt vajalik. Tänu kampaaniale kogutud mänguasjadele on nüüd lastel haiglas veedetud päevades veidike rohkem rõõmu,” rääkis Põldre. “Üleskutse levis ka Eestist kaugemale, näiteks saatsid kampaania patrooni Lenna Kuurmaa fännid Poolast meile suure paki mänguasjadega. Fännide poolt saadetud pakis olid näiteks mänguklotsid, uhiuus nukk, mitu lasteraamatut ja mängulooma,” lisas Põldre. 

Kampaania lõpetamine Tallinna Lastehaiglas

Kampaania lõpetamine Tallinna Lastehaiglas

Kõige enam saadeti aga erinevaid lauamänge, puslesid, nukke, mudelautosid ja mänguklotse. “Mänguasju jagus igas vanuses lastele – imikutele näiteks kõristeid ja turvahälle, vanematele lastele video- ja lauamänge. Rõõm on näha, et nii paljudel inimestel on soov haiglaravil viibivaid lapsi aidata. Esimesed uued mänguasjad on jõudnud juba haigla mängutubadesse,” rääkis SA Tallinna Lastehaigla Toetusfond juhataja Inna Kramer. Laste suurteks lemmikuteks on Krameri sõnul puidust mänguklotsid, nukud ja nukuvankrid, aga ka näiteks väike süntesaator koos mikrofoniga.

Itella SmartPOSTi tegevjuhi Risto Eelmaa sõnul tuli üleskutsega kaasa rohkem inimesi, kui algselt oodata ja loota osati. “Kuivõrd mänguasju saabus kordades rohkem, kui Tallinna Lastehaigla mängutoad mahutavad, võtame ühendust ka teiste haiglatega. Meile on oluline, et kõik mänguasjad, mis saadeti eesmärgiga muuta haiglaravil viibivate laste päevi rõõmsamaks, ka lõpuks seda eesmärki täidaksid,” kinnitas Eelmaa. Raha eest, mis koguti SmartPOSTi automaatidega saadetud pakkidelt, soetati mängumaja, et aidata veelgi kaasa lastesõbraliku haigla kujundamisele.

SmartPOST on ka varasematel aastatel abivajajatele kogumiskampaaniaid korraldanud. Eelmisel aastal jõudsid koostöös Uuskasutuskeskuse ja Eesti Jalgpalli Liiduga lasterikastele peredele sporditarbed, 2012. aastal koguti koostöös Päästearmeega abivajajatele talvejalanõusid ning veel aasta varem SOS Lasteküla lastele kooli alguseks koolitarbeid. SmartPOST jätkab välja kujunenud heategevuslikku traditsiooni ka järgmistel aastatel.