Blog, News

Uurisime, kuidas edeneb Süüria põgenikelaagri toetusprojekt

55

Septembri alguses kutsusime inimesi üles toetama Istanbulis asuvat Süüria põgenikelaagrit. Nüüd uurisime kuidas projekt edeneb. Hea meel on tõdeda, et eestlased on üks tore rahvas, kes hoolib ka sellest, mis toimub väljaspool. 

Nüüdseks on projekti eestvedaja Jaana “Helde oled, Eestimaa” tuur lõppenud ja kõik mööda Eestit laiali olnud kogumiskeskused ära tühjendatud. Eestlased on tõesti olnud lõputult ja uskumatult helded ning meile väga palju asju annetanu, ütleb ta ja avaldab suurt tänu kõigile.

35

Süüria põgenimelaagri projektimeeskond tänab:

  •  kõiki annetajaid
  •  kõiki korjanduskeskuste pidajaid
  •  kõiki transportijaid
  •  kõiki pakkijaid
  •  kõiki nõuandjaid
  •  kõiki info levitajaid
  •  kõiki heatahtlikke kaasaelajaid
  •  kõiki korraldajaid

Ilma teieta ei oleks see projekt käima läinud ega ka nii suureks paisunud, ütleb Jaana. Nimelt algselt oli neil plaanis tellida pisike konteiner lootusega, et vast saadakse see täis ja saatmiseks rahad kokku. Lõpuks aga kogunes mitme suure konteineri jagu annetusi,

58 Tõesti, helde oled, Eestimaa, tõdeb Jaana ja sellega nõustume ka meie Aarete Laekas.

Uuritakse erinevaid variante võimalikult odavalt ja kiiresti kõigi annetatud asjade Türki toimetamiseks; samal ajal aga jääb nende kogumiskonto ikka avatuks, sest praeguseks kogunenud rahast  ei pruugi kõigi asjade ära saatmiseks piisata ja lisaks ollakse otsustanud luua uue MTÜ (praegu kogutakse annetusi Kultuurikeskus Iqra MTÜ konto vahendusel), et raha kogumist Süüria põgenikelaagri abistamiseks jätkata ja hiljem algatada ka uusi heategevuslikke projekte Eestis. Alustuseks on plaanis kogunenud raha eest, mis konteinerite saatmisest üle jääb, Jaana eestvedamisel sõjapõgenikele rohtusid, lastele koolitarbeid ja muud vajalikku osta.

57

19

Annetuse saate teha: 
Kultuurikeskus Iqra MTÜ
10220214944227 (SEB) 
Selgitusega: Süüria
Välismaalt makse tegemiseks:
IBAN EE131010220214944227
BIC: EEUHEE2X
AS SEB Pank, Tornimäe 2, 15010 Tallinn

http://www.help-syria.eu/